Drobečková navigace

Aktuality > Spolky a kluby > Pampeliška > Události Pampelišky

Události Pampelišky

Svatomartinský průvod 11.11.2011

IMG_0794.jpg
Podvečer ve svátek sv. Martina se 21 dětí s 8 rodiči vydali se zapálenými lucerničkami v ruce do citovských ulic… Proč na svátek sv. Martina? Legenda říká, že svatý Martin byl původně římským vojákem. Jedné chladné noci viděl promrzlého nahého žebráka. Martin neváhal a svým mečem rozetnul svůj plášť na dvě poloviny, z nichž jednu podal žebrákovi. Následující noc se mu zjevil Kristus, oděný právě do darované poloviny jeho pláště. Díky své štědrosti začal být vzýván na ochranu chudých. Navíc měla tato událost za následek, že se dal pokřtít, stal se misionářem a měl být zvolen biskupem. Ovšem Martin, při své skromnosti, nechtěl biskupskou hodnost přijmout, a schoval se před vyslanci hledajícími ho s lucernami, do husince mezi hejno hus. Ty jej však svým silným kejháním prozradily. Na památku této příhody se peče svatomartinská husa a svatomartinské rohlíčky či jiné pečivo a v neposlední řadě se konají průvody s lucernami.
K těmto průvodům jsme se připojili i my – Pampeliška – klub pro maminky s dětmi. Aby děti věděly, proč je svatomartinský průvod konán, loni shlédly na faře scénku o sv. Martinovi a vymalovaly si známý listopadový obrázek od Mikoláše Alše, jak Martin sedí na koni, pod ním klečí žebrák a Martin mu podává plášť… Letos jsme se učili písničku o Martinovi. Pak se všichni oblékli, zapálili lucerničky, udělali společné foto a hurá do ulic. Vydali jsme se směrem ke mlýnu, ale vidět byly jen světýlka lucerniček. Během cesty jsme si zahráli hry, zazpívali písničky a proběhli jako koníci. Na konci cesty u mlýna čekalo na děti jako překvapení a zároveň pochutnání si na svatomartinském rohlíčku pečený jednou z maminek, které tímto moc děkujeme. Posilněni jsme se odebrali do svých domovů

IMG_0784.jpg

Oslava Pampelišky - 21.10.2011

rijen (143).jpg

S dortem, dárečky a prosbou o požehnání pro Pampelišku jsme oslavili její 3. výročí. Maminky, které museli po skončení mateřských nastoupit do práce, již s námi na této oslavě nebyli, ale přesto věříme, že se k nám někdy zastaví a třeba zavítá i někdo nový.

rijen (156).jpg

Rekonstrukce fary - březen 2009

brezen 2009 112.jpg
Na podzim 2008 jsme požádali našeho duchovního správce P. Pavla Šíru o uvolnění a zpřístupnění další místnosti na faře, která by se probouráním otvoru ve zdi propojila s místností, kterou již dříve využíval Křesťanský klub pro děti a mládež. Zpřístupněním další místnosti, do které by byl položen koberec, by byl získán prostor pro další aktivity s těmi nejmenšími, ale i pro cokoliv nového. Jelikož na tento návrh bylo několik negativních ohlasů (špatné stropy a bouráním by došlo k celkovému poškození statiky fary…), navrhl P. Pavel Šíra svolat besedu farníků, na které se rozhodlo zajistit posouzení statika a udělat bandáž krovů. Po tomto odborném hodnocení byla dovolena malá rekonstrukce spočívající v zútulnění stávajících prostor a zpřístupnění další místnosti. V jarních měsících byla rekonstrukce dokončena, a slavnostně otevřena k nahlédnutí do nových prostor.

brezen 2009 101.jpg