Info SMS

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Aktuality  Přihlášení k odběru novinek
29. 8. 2020
Zájezd do skanzenu v Rožnově pod RadhoštěmMyslivecký spolek Hrubý les v Citově pořádá dne 29.8.2020 autobusový zájezd do skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, kde proběhnou Myslivecké slavnosti. Spoluobčané, kteří jsou tímto zvání a budou mít zájem, nechť se přihlásí u pana Vrány osobně nebo na tel. čísle 603 301 475 do konce tohoto týdne (9.8.
1. 8. 2020
Muzeum Komenského v Přerově - program srpen 2020Muzeum Komenského v Přerově představuje program na měsíc srpen 2020. Zve i na Zahradní slavnost, která se uskuteční v neděli 2. srpna od 16 hodin v areálu ornitologické stanice a do přerovského zámku na hravou letní výstavu Z deníku malého táborníka.
30. 7. 2020
Hasiči radí - BouřkaHasičský záchranný sbor představuje další část seriálu Hasiči radí, tentokrát na téma "Bouřky".
Zobrazit všechny aktuality

O obci

Citov je moderní obcí s kompletní technickou infrastrukturou, která je nezbytná k současnému náročnému způsobu života. Naproti zámku byl vybudován sportovní areál, ve kterém se nachází fotbalové hřiště a tenisové kurty. Pro občerstvení a zábavu návštěvníků je v hlavní budově sezónní pohostinství s možností nákupu lehkých jídel a terasa s tanečním parketem, kde bývají v letní sezóně pořádány diskotéky a tradiční myslivecké noci. V zimním období je v objektu provozována sauna. Ve středu obce byl postaven moderní dům s devíti byty pro občany, kteří při záplavách v roce 1997 přišli o své rodinné domky.

V uplynulých letech se s pomocí dotace podařilo vybudovat víceúčelové sportoviště, dětské hřiště, naučnou stezku, nové veřejné osvětlení, bezdrátový rozhlas, oddílnou splaškovou kanalizaci s vlastní čistírnou odpadních vod a náročnou revitalizaci zámeckého parku.

Obec také hospodaří na 70 ha vlastního lesa, a právě za péči o zeleň a životního prostředí obdržela v krajském kole soutěže „Vesnice roku Olomouckého kraje 2012“ zelenou stuhu.

Samozřejmě, že se při realizaci těchto náročných projektů nezapomíná na kulturní, sportovní a společenský život v obci. K těm nejoblíbenějším společenským akcím patří například masopustní vodění medvěda s pochováváním basy, hodové slavnosti, stavění a kácení máje, splouvání Morávky, pohádkový dětský den, svatováclavský pochod, svatomartinský průvod, adventní výstava a zpívání pod vánočním stromem.