Info SMS

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Aktuality  Přihlášení k odběru novinek
2. 4. 2020
Jak nakládat s odpady v době ohrožení koronaviremVážení spoluobčané, v současné nelehké době, kdy společně bojujeme proti epidemii koronaviru (Covid-19) nesmímezapomínat na odpovědné nakládání s domovními odpady. Chovejme se proto zodpovědně nejen sami k sobě a svému okolí, ale také ke všem lidem, kteří pro nás zajišťují nakládání s odpady.
3. 4. 2020
Drůbežárna PraceDrůbežárna Prace bude v pátek 3.4.2020 v 9:30 hod. prodávat mladé kuřice a chovné kohouty, roční slepice, brojlerová kuřata, káčata, housata a
30. 3. 2020
Informace pro veřejnost o bezkontaktních možnostech podání daňového přiznáníFinanční úřad pro Olomoucký kraj informuje veřejnost o bezkontaktních možnostech podání daňového přiznání - informace v příloze. 
Zobrazit všechny aktuality

O obci

Citov je moderní obcí s kompletní technickou infrastrukturou, která je nezbytná k současnému náročnému způsobu života. Naproti zámku byl vybudován sportovní areál, ve kterém se nachází fotbalové hřiště a tenisové kurty. Pro občerstvení a zábavu návštěvníků je v hlavní budově sezónní pohostinství s možností nákupu lehkých jídel a terasa s tanečním parketem, kde bývají v letní sezóně pořádány diskotéky a tradiční myslivecké noci. V zimním období je v objektu provozována sauna. Ve středu obce byl postaven moderní dům s devíti byty pro občany, kteří při záplavách v roce 1997 přišli o své rodinné domky.

V uplynulých letech se s pomocí dotace podařilo vybudovat víceúčelové sportoviště, dětské hřiště, naučnou stezku, nové veřejné osvětlení, bezdrátový rozhlas, oddílnou splaškovou kanalizaci s vlastní čistírnou odpadních vod a náročnou revitalizaci zámeckého parku.

Obec také hospodaří na 70 ha vlastního lesa, a právě za péči o zeleň a životního prostředí obdržela v krajském kole soutěže „Vesnice roku Olomouckého kraje 2012“ zelenou stuhu.

Samozřejmě, že se při realizaci těchto náročných projektů nezapomíná na kulturní, sportovní a společenský život v obci. K těm nejoblíbenějším společenským akcím patří například masopustní vodění medvěda s pochováváním basy, hodové slavnosti, stavění a kácení máje, splouvání Morávky, pohádkový dětský den, svatováclavský pochod, svatomartinský průvod, adventní výstava a zpívání pod vánočním stromem.