Fulltextové vyhledávání

Aktuality, hlášení rozhlasu
25. 8. 2019
Hodové odpoledne Velký TýnecKomise pro školství, kulturu a sport zastupitelstva obce Velký Týnec vás srdečně zvou na hodové odpoledne v neděli 25.8.2019 od 16 hod. Více na přiloženém letáčku.
1. 9. 2019
KINO HVĚZDA PŘEROV - září 2019Kino Hvězda Přerov představuje program na měsíc září 2019. Více informací na přiloženém letáčku.
22. 8. 2019
MUDr. Skopalová MarieZdravotní středisko MUDr. Marie Skopalová oznamuje, že ve dnech 22. - 26.8.2019 nebude ordinovat. Zastupovat ji bude MUDr. Ježíková.
Zobrazit všechny aktuality

O obci

Citov je moderní obcí s kompletní technickou infrastrukturou, která je nezbytná k současnému náročnému způsobu života. Naproti zámku byl vybudován sportovní areál, ve kterém se nachází fotbalové hřiště a tenisové kurty. Pro občerstvení a zábavu návštěvníků je v hlavní budově sezónní pohostinství s možností nákupu lehkých jídel a terasa s tanečním parketem, kde bývají v letní sezóně pořádány diskotéky a tradiční myslivecké noci. V zimním období je v objektu provozována sauna. Ve středu obce byl postaven moderní dům s devíti byty pro občany, kteří při záplavách v roce 1997 přišli o své rodinné domky.

V uplynulých letech se s pomocí dotace podařilo vybudovat víceúčelové sportoviště, dětské hřiště, naučnou stezku, nové veřejné osvětlení, bezdrátový rozhlas, oddílnou splaškovou kanalizaci s vlastní čistírnou odpadních vod a náročnou revitalizaci zámeckého parku.

Obec také hospodaří na 70 ha vlastního lesa, a právě za péči o zeleň a životního prostředí obdržela v krajském kole soutěže „Vesnice roku Olomouckého kraje 2012“ zelenou stuhu.

Samozřejmě, že se při realizaci těchto náročných projektů nezapomíná na kulturní, sportovní a společenský život v obci. K těm nejoblíbenějším společenským akcím patří například masopustní vodění medvěda s pochováváním basy, hodové slavnosti, stavění a kácení máje, splouvání Morávky, pohádkový dětský den, svatováclavský pochod, svatomartinský průvod, adventní výstava a zpívání pod vánočním stromem.