Info SMS

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Aktuality  Přihlášení k odběru novinek
28. 5. 2022
Oslavy městyse Dub nad MoravouMěstys Dub nad Moravou všechny srdečně zve na oslavy 880 let městyse Dub nad Moravou a 130 let SDH Dub nad Moravou. Akce se koná v sobotu 28. května 2022 na Výletišti U Splavu v Bolelouci. Více informací na přiloženém letáčku.
2. 6. 2022
Flora Olomouc - Živé pasti a Vyznání růžímŽivé pasti: Od 2. do 12. června se ve sbírkových sklenících na Výstavišti Flora Olomouc koná výstava masožravých rostlin Živé pasti. Její součástí bude i prodej rostlin. Zvýhodněné vstupenky jsou již k dostání na webu Výstaviště Flora Olomouc.
20. 5. 2022
Myslivecké posezení ve mlýněMyslivecký spolek "Hrubý les Citov" zve na setkání s přáteli, které se uskuteční v pátek 20.5.2022 od 16 hod. v citovském mlýně. Připraveny budou myslivecké speciality. K tanci i poslechu bude hrát skupina "Na Ostro", vstupné dobrovolné.
Zobrazit všechny aktuality

O obci

Citov je moderní obcí s kompletní technickou infrastrukturou, která je nezbytná k současnému náročnému způsobu života. Naproti zámku byl vybudován sportovní areál, ve kterém se nachází fotbalové hřiště a tenisové kurty. Pro občerstvení a zábavu návštěvníků je v hlavní budově sezónní pohostinství s možností nákupu lehkých jídel a terasa s tanečním parketem, kde bývají v letní sezóně pořádány diskotéky a tradiční myslivecké noci. V zimním období je v objektu provozována sauna. Ve středu obce byl postaven moderní dům s devíti byty pro občany, kteří při záplavách v roce 1997 přišli o své rodinné domky.

V uplynulých letech se s pomocí dotace podařilo vybudovat víceúčelové sportoviště, dětské hřiště, naučnou stezku, nové veřejné osvětlení, bezdrátový rozhlas, oddílnou splaškovou kanalizaci s vlastní čistírnou odpadních vod a náročnou revitalizaci zámeckého parku.

Obec také hospodaří na 70 ha vlastního lesa, a právě za péči o zeleň a životního prostředí obdržela v krajském kole soutěže „Vesnice roku Olomouckého kraje 2012“ zelenou stuhu.

Samozřejmě, že se při realizaci těchto náročných projektů nezapomíná na kulturní, sportovní a společenský život v obci. K těm nejoblíbenějším společenským akcím patří například masopustní vodění medvěda s pochováváním basy, hodové slavnosti, stavění a kácení máje, splouvání Morávky, pohádkový dětský den, svatováclavský pochod, svatomartinský průvod, adventní výstava a zpívání pod vánočním stromem.