Info SMS

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Aktuality  Přihlášení k odběru novinek
19. 9. 2020
Poskytnutí vzorků na výstavu ovoce, zeleniny a květinZákladní organizace Českého zahrádkářského svazu v Citově žádá pěstitele o poskytnutí vzorků na Výstavu ovoce, zeleniny a květin. Své vzorky přineste v sobotu 19.9.2020 od 17 - 19 hod. do klubovny zahrádkáře.
24. 9. 2020
MUDr. Skopalová MarieZdravotní středisko MUDr. Marie Skopalová oznamuje, že ve dnech 24. a 25. září 2020 nebude ordinovat. Akutní případy ošetří MUDr. Ježíková Helena v Brodku u Přerova, jen po telefonické domluvě v době od 9 - 11 hodin.
19. 9. 2020
Hanácké muzeum PříkazyHanácké muzeum v přírodě Příkazy Vás zvou na program Hliněné stavitelství, který se uskuteční v sobotu 19. září od 10 do 16 hodin. Podrobnosti na přiloženém letáčku nebo na webu.
Zobrazit všechny aktuality

O obci

Citov je moderní obcí s kompletní technickou infrastrukturou, která je nezbytná k současnému náročnému způsobu života. Naproti zámku byl vybudován sportovní areál, ve kterém se nachází fotbalové hřiště a tenisové kurty. Pro občerstvení a zábavu návštěvníků je v hlavní budově sezónní pohostinství s možností nákupu lehkých jídel a terasa s tanečním parketem, kde bývají v letní sezóně pořádány diskotéky a tradiční myslivecké noci. V zimním období je v objektu provozována sauna. Ve středu obce byl postaven moderní dům s devíti byty pro občany, kteří při záplavách v roce 1997 přišli o své rodinné domky.

V uplynulých letech se s pomocí dotace podařilo vybudovat víceúčelové sportoviště, dětské hřiště, naučnou stezku, nové veřejné osvětlení, bezdrátový rozhlas, oddílnou splaškovou kanalizaci s vlastní čistírnou odpadních vod a náročnou revitalizaci zámeckého parku.

Obec také hospodaří na 70 ha vlastního lesa, a právě za péči o zeleň a životního prostředí obdržela v krajském kole soutěže „Vesnice roku Olomouckého kraje 2012“ zelenou stuhu.

Samozřejmě, že se při realizaci těchto náročných projektů nezapomíná na kulturní, sportovní a společenský život v obci. K těm nejoblíbenějším společenským akcím patří například masopustní vodění medvěda s pochováváním basy, hodové slavnosti, stavění a kácení máje, splouvání Morávky, pohádkový dětský den, svatováclavský pochod, svatomartinský průvod, adventní výstava a zpívání pod vánočním stromem.