Info SMS

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Smazat? > Události, akce > Události 2013

Události, akce 2013

Soutěž "O pohár starosty obce"

V neděli 11.8.2013 odpoledne změřily na citovském koupališti své síly družstva hasičů v požárním sportu. 13 mužských a 7 ženských družstev soutěžilo v útoku na sklopný terč. Lepší čas ze dvou pokusů přinesl vítězství v mužské části soutěže SDH Radkova Lhota a ženám z SDH Loukov. Muži z SDH Citov vybojovali pěkné 4. místo. Gratulujeme a děkujeme za pěkné odpoledne při hasičském zápolení.

fotky

 

Dětský den - Cestování vesmírem

V sobotu 15.6.2013 rozezněl Citov dětský smích. Pro malé i velké zájemce připravili dobrovolníci bohatý program na téma vesmír. Stanoviště rozesetá po různých zákoutích malebné obce pobavila i poučila všechny účastníky. Soutěže a hry doplnily panely výstavy Lidové hvězdárny v Prostějově. V cíli na děti kromě odměny za splněné úkoly,občerstvení a dalších her čekal bazén plný pěny od hasičů. Všem vesmírným bytostem, astronautům, hvězdářům, ředitelům letových provozů a dalším ochotným pomocníkům děkujeme za krásné odpoledne, které si nenechalo ujít na 120 dětí a mnoho dospěláků.

fotky a videa

Kácení máje a kuličkyáda

Konec měsíce května je ve znamení kácení májky. Mateřská škola ve spolupráci s kulturní komisí obce pozvala lidičky na program kácení v pátek 31.5. odpoledne. Májku již tradičně hlídal přísný Frňous a vzal si na pomoc dva Šiškožrouty. Kdo je uplatil nasbíranými šiškami, mohl řezat pilou či sekat sekerou, ale jen než někdo další přiběhl se šiškami. Nakonec májka padla, byla pořezána a posloužila k opékání buřtíků. Někteří se šli občerstvovat, ale ti hravější se pustili do kuličkového turnaje. Hrálo se v několika věkových kategoriích. Menším se dařilo při hře "Důlek" a ti starší lépe využili akčnější hru "Paša". Součet bodů, vlastně kuliček z obou disciplín určil vítěze, na které čekaly diplomy kuličkového krále a sladká odměna. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko, kuličky se koulely a byla pohoda. Díky všem, co si přišli pohrát nebo jen kouknout.

Odemykání Morávky

1.5.2013 parta nadšenců odemkla obřadně citovský tok, říčku Morávku pro vodáky, splouvače i jiné blázny. Pionýrka přečetla úvodní formuli a pak vodnice Jindřiška odemkla říčku. Postupně se nalodili Piráti,Iindiáni, Pionýrky, Afro-tým, Plaváček, Pirátská černá erla, Prasátko, Zadar, Astronaut, Potápěči a další blázni včetně Říční policie. Společné splouvání sledovalo a povzbuzovalo množství příznivců z mostů a břehů. V cíli u koupaliště všechny vylovili vodníci Václav a Jindra. V bazéně pak propukly divoké závody o rychlost i krásu plavidel. Putovní pohár o nejkrásnější plavidlo získal Plaváček. Tak za rok AHOJ!

Další foto na fotky

Pálení čarodějnic Citov 27.4.2013.

Nultý ročník čarodějnického reje pořádal spolek fotbalisti z umělky. Konaly se soutěže pro děti, které byly odměněny cukrovinkami. např. skákání v pytli, kreslení obrázků s čarodějnou tématikou, překážková dráha, kličkování s míčkem apod. Největší úspěch měla soutěž dětí společně s rodiči, a to pojídání štrudlíků na čas. Děti se pobavily, zlá čarodějka Nefera byla potrestána za své špatné činy a rodiče popily a pojedly. Akce byla vydařená, jen počasí nebylo dle objednávky. Nevadí, snad příští rok, vrchní čarodějnice s pomocnicemi vyčaruje lepší. Už teď se těšíma na další ročník.

 

Hrubý les - výsadba paseky 27.4.2013

Obecní úřad děkuje všem dobrovolníkům, kteří přišli pomoci se zalesněním paseky v Hrubém lese. Brigády se účastnilo 29 občanů naší obce. Nálada byla výborná, počasí přálo a tak se paseka stihla zasadit během jednoho sobotního dopoledne. Celkem bylo vysazeno 3000 ks sazenic dubu, 500 ks sazenic habru a 500 ks sazenic lip. Teď si jen přejme, aby sem tam zapršelo, ať stromky rostou k naší spokojenosti. Níže přikládáme několik fotografií z brigády.

 

 

 

 

 

Volejbalový turnaj 27.4.2013

Druhý ročník jarního volejbalového turnaje Citov přilákalo 10 družstev. Počasí docela přálo a boj o vítězství byl opravdu napínavý. Vítězství a pěkné ceny vyhráli : 1.místo - Věrovany B, 2.místo Ježkovy oči, 3.místo Seš-Lost. Druhý ročník turnaje se povedl.

Hodové slavnosti v Citově

Hodové oslavy zahájila mateřská škola. Děti a rodiče společně očistili a nazdobili hodovou májku. Než ji stateční tatínci postavili, přihnal se déšť a tak zpívání a věnečkové hry pod májkou proběhly pod přístřeškem sportoviště.

 

Nechyběla sobotní pohoda u hasičů s grilovanými makrelami a jinými dobrotami a samozřejmě kolotoče. Diváky také přilákal fotbalový zápas dobrovolníků na umělé trávě sportoviště.

 

Masopustní veselí v Citově

Sobota 9. února byla ve vesnici ve znamení Masopustu. V průvodu se sešlo přes 60 masek tradičních i novodobých. Průvod prošel vesnicí za hudebního doprovodu muzikantů a hojného pohoštění od mnohých občanů. Ve dvou domech si obyvatelé vyslechli odsouzení masopustním tribunálem. Po návratu do kulturního domu průvod ukončilo obřadní stínání čuníka (kobylka měla letos absenci) a následovalo veselení a soutěže pro děti. Večer v sále kromě tance proběhlo i veselé divadelní minipředstavení Popoluška a tradiční pochovávání basy. Všem maškarám, hostitelům, organizátorům i účastníkům děkujeme za spolupráci při zachovávání tradic v Citově.

fotografie

Maškarní radovánkyV neděli 20.ledna 2013 roztancovaly malé i velké masky celý sál kulturního domu v Citově. Sbor dobrovolný hasičů uspořádal ve spolupráci s manžely Mlčochovými další velmi úspěšné radovánky malých masek s minidiskotékou, soutěžemi pro malé a velké a nechyběla dětská tombola. Sál plný smíchu a veselí je největší odměna pro organizátory.

fotky

Hasičský ples

Všem hostům děkujeme za jejich účast a výbornou atmosféru na hasičském plese 18.1.2013 a budeme se těšit na Vás v roce nadcházejícím! Přikládáme fotografie z plesu a video z vystoupení "citovských bab". Doufáme, že vás, co jste k nám nakonec nezavítali, tyto materiály určitě navnadí k účasti příští rok. Za výtečné občerstvení, príma náladu a štědrou tombolu děkují všichni účastníci.

fotoalbum

video

Farní ples

Letošní plesovou sezonu zahájil v Citově 7.FARNÍ PLES v sobotu 12.ledna2013

V sále kulturního domu hrála k tanci i poslechu cimbálová kapela Donava od 17,00 hodin. Od 20,00 ji vytřídalo hudební duo kapela RIO. Škoda jen, že výborné občerstvení, bohatá tombola a pohoda v sále nepřilákalo více hostů.

 

 

Tříkrálová sbírka


V sobotu 5.1.2013 odpoledne se v naší obci vydalo 18 koledníků rozdělených do 5 skupinek podpořit Tříkrálovou sbírku 2013, kterou vyhlásila Charita Česká republika. Sbírka je určená na pomoc rodinám a lidem v nouzi u nás i v zahraničí a podporu charitního díla a je povolena MV ČR. Dne 7.1. bylo 5 zapečetěných pokladniček na obecním úřadě rozpečetěno. Výnos sbírky činí 13.523,- Kč, který si převzal pracovních Charity ČR. Lenka Karasová

 

CITOVSKÁ TŘÍKRÁLOVÁ ROŠÁDA

 

Opět po roce proběhl v naší obci již tradiční Tříkrálový šachový turnaj. Sjelo se k nám 44 borců ze všech koutů Moravy a změřili síly v devíti patnácti minutových zápasech.

Nejvíce se dařilo teprve devatenáctiletému Pavlu Burešovi z Agentury 64 Grygov. Na druhém místě skončil Vrána František, na třetím Kapusta Petr, oba z ŠK Staré Město. Z citovských borců skončil nejlépe Michal Šneidr na 18.místě.

Turnaj proběhl ve velmi přátelské atmosféře, takže vrchní rozhodčí dr.Šlapák nemusel řešit žádné rozepře.

Sokol Citov děkuje všem sponzorům včetně obce Citov za podporu, bez které bychom těžko zvládli zajistit tak vysoce obsazený turnaj. Doufáme, že nám budou sponzoři nakloněni i příští rok, abychom mohli uspořádat další, již třetí ročník Citovské tříkrálové rošády.

Šachový oddíl Citov