Úvod > Informace > Aktuality > KACPU - aktuality, informace ke krizi na Ukrajině

KACPU - aktuality, informace ke krizi na Ukrajině

Datum konání:
7.3.2022
Datum ukončení:
31.3.2022

Magistrát města Přerova zveřejňuje nejdůležitější stručné informace z poslední videokonference krizového řízení kraje:

• KACPU bude od 7. 3. 2022 přestěhováno do Hanáckých kasáren, byl aktualizován informační leták – je i s mapkou (viz příloha mailu) – prosím opět o šíření a zajištění vyvěšení na webu, FB apod.
  • registrační místa jsou zcela zahlcena, největším problémem je OAMP, který sice navýšil kapacitu (zapojil i cizineckou policii do své agendy), nicméně kapacity i tak nejsou dostatečné, údajně vystavení jednoho víza trvá cca 20 – 30 minut (v Přerově je údajně aktuálně čekací doba 3 dny, proto zde byl HZS a městem postaven a vybaven stan)
  • projevují se snahy o legalizaci pobytu Ukrajinců, kteří jsou zde již delší dobu nelegálně, chaosu a přetížení využívají i sami zaměstnavatelé takovýchto pracovníků
  • z uprchlíků chtělo ubytování zatím jen cca 10%, předpokládá se navýšení (přicestují i další lidé bez vazby na ČR)
  • existuje riziko zavlečení nakažlivých chorob