Úvod > Život v obci > Spolky a kluby > Myslivecké sdružení Hrubý les Citov

Myslivecké sdružení Hrubý les Citov

Myslivecké sdružení Hrubý les Citov hospodaří v honitbě Honebního společenstva Císařov, Citov, Brodek u Přerova a v pronajatých lesích od Obce Citov a Lesů ČR Prostějov. Honitba má rozlohu 1.300 ha z toho lesa je cca 300 ha. Honitba je zazvěřena drobnou zvěří a srnčí zvěří. Z drobné se velmi dobře daří zajíci polnímu. Přežívají dvě hejnka koroptve polní a s pomocí umělého odchovu se daří udržet slušné stavy bažanta obecného.

Myslivecké sdružení se v rámci finančních možností snaží uměle odchovávat a vypouštět do honitby králíka divokého a kachnu březňačku. Chloubou naší honitby je také srnčí zvěř. Velmi odpovědným cíleným chovem, vydatným přikrmováním a podáváním medicinálních krmiv i v době strádání a průběrným odstřelem se podařilo stabilizovat v kmenových stavech kvalitní chovné a trofejové vlastnosti. Toto dokumentuje i ulovení medailového srnce před dvěma lety a několik kvalitních srnců v honitbě.

Myslivecké sdružení se zároveň věnuje velmi intenzivnímu umělému odchovu bažanta obecného. Daří se nám po několik desítek let díky zkušeným a obětavým členům tuto krásnou zvěř odchovávat na velmi slušné úrovni v počtu cca 1500 ks ročně. Honitba je hojně vybavena udržovanými mysliveckými zařízeními k přikrmování i pozorování a lovu zvěře.

Myslivecké sdružení má nyní 38 členů, myslivci jsou převážně z katastru honitby, ale také z Přerova, Olomouce, Rokytnice, Lipníka nad Bečvou a Majetína.

Myslivecké sdružení vlastní svoji loveckou chatu, kterou členové přebudovali ve vlastní režii z nejstaršího vodního mlýna svého druhu na Moravě. Tato chata je stylově vyzdobena a vybavena a pojme do 120 hostů . Jsou zde mimo myslivecké akce pořádány i plesy, svatební a jiné hostiny.

Areál okolo chaty je doplněn odchovnou a voliérami pro bažanty a hospodářskými budovami. Je zde také funkční malá vodní elektrárna.

Myslivecké sdružení se zapojuje i do kulturního dění v obci. Například v areálu zámeckého parku a v zámeckých sklepích jsou už tradičně na oslavu dožínek uprostřed prázdnin pořádány myslivecké noci pro široké spektrum občanů od milovníků nočních rejů v přírodě až po milovníky chutných mysliveckých specialit a nápojů.